تماس با ما
آشپزخانه
اگر به تکامل تاریخی آشپزخانه ها نگاه دقیقی بیندازد ، قابل توجه ترین پیشرفت و تغییرات در آشپزخانه های امروزی در نحوه قرارگیری و چیدمان حوزه آشپزخانه در خانه است. آشپزخانه از فضای کاملاً کاربردی ، معمولاً در پشت خانه یا در زیر تمام اتاقهای دیگر که در سطح زیرزمینی قرار گرفته بودند

اگر به تکامل تاریخی آشپزخانه ها نگاه دقیقی بیندازد ، قابل توجه ترین پیشرفت و تغییرات در آشپزخانه های امروزی در نحوه قرارگیری و چیدمان حوزه آشپزخانه در خانه است. آشپزخانه از فضای کاملاً کاربردی ، معمولاً در پشت خانه یا در زیر تمام اتاقهای دیگر که در سطح زیرزمینی قرار گرفته بودند (در خانه های بزرگ یا عمارت های قدیمی) ، به مکانی در قلب خانه تبدیل گشته اند . به لطف پیشرفت های فناوری و ر اه حل های هوشمندانه معماری برای تهویه و توزیع فضا امروزه ، آشپزخانه ها تبدیل به یک عضو اصلی از طراحی داخلی خانه محسوب می شوند که زندگی روزمره در آن به قوت جریان دارد  مفهوم آزادی در پلان خانه های مسکونی در معماری و طراحی  داخلی مدرن سبب شده تا آشپزخانه های مدرن در مرکز دکوراسیون قرار بگیرد.
قرن هاست که آشپزخانه کاملاً فضایی عملکردی بوده که به صورت مخفی و فقط  دارای وسایل ضروری بوده است اما نگاه امروز به بسیاری از آشپزخانه‌های جدید ، رویکرد بسیار متفاوتی را نشان می دهد  امروزه آشپزخانه مفهومی آزاد در قلب خانه است در واقع اکنون کاربران آشپزخانه را بخشی از زندگی خانوادگی می بینند و آشپزخانه های با پلان های باز امروزه انتخاب محبوب تری برایشان محسوب می شود.
با تفکر در پلان باز آشپزخانه های مدرن در می یابیم اصلی ترین ویژگی ها و تغییرات چنین چیدمانی و جدیدترین تمایلات در طراحی آشپزخانه معاصر و جستجوی طراحان مدرن برای گردش سیال و فضای آزاد و تلفیق فضای زندگی و آشپزخانه می باشد در بیشتر موارد ، آشپزخانه های باز و کاربردی به نوعی با حوزه غذاخوری مرتبط است بدین معنی که منطقه ناهار خوری مرز نمادینی بین منطقه تهیه غذا و مابقی فضای زندگی روزانه را  ایجاد می کند  که به لطف خلاقیت بی نهایت طراحان مدرن ، رویکردهای متنوعی برای ترتیب چنین چیدمانی به وجود آمده است.
ایده آشپزخانه با پلان باز به هیچ وجه غیر معمولی نیست ، به خصوص در مورد خانه های مدرن و معاصر. امروزه تمایل این است که فضای داخلی را تا حد امکان روان کرده و تا حد امکان ساختار و دکوراسیون را بدون آسیب زدن به عملکردها ، ساده کنید. به همین دلیل از بین بردن موانع بین آشپزخانه و فضاهای اجتماعی یک اقدام عملی است. بیشتر اوقات ، آشپزخانه به فضای ناهار خوری متصل شده و دو فضای مجاور در کنار هم هستند. میز ناهار خوری معمولاً به یک منطقه رابط بین آشپزخانه و نشیمن است.


  • مشاهده همه
  • تصاویر قبل از طراحی
  • طراحي نماي داخلي
  • طراحي نماي خارجي
  • حين اجراي پروژه
  • پايان كار

 آدرس دفتر مرکزی : شيراز خيابان ستارخان نبش كوچه ١٣ ساختمان داريوش طبقه چهارم 

ارتباط با مدير عامل : 09177110025  محمد لطفى

دورنگار : ٠٧١٣٦٤٩١٩٥٠

ارتباط با رئيس دفتر :  0713649189007136491930 - 07136491891

ایمیل: info@abokhaksazan.com